Ana Menü

SIK SORULAN SORULAR:

Bardabas kutularının içinde ne var?
Bardabas Bebek kutuları :
12+ay ve 18+ay olarak 2 adettir.

12+ay kutusunda 12-18 ay bebekler için geliştirilen ve her ay değişen 5 gelişim aktivitesi bulunur.
18+ay kutusunda 18-24 ay bebekler için geliştirilen ve her ay değişen 5 gelişim aktivitesi bulunur.

2 yaş altı çocuklarımızın duyu gelişimlerine destek olmak amacıyla Oyun Annesi ve Ebeveyn Koçu İnci Timuremre @mavibebegim ve pedagog Zeynep Kalaç uzmanlığında hazırlanmıştır. Tüm Bardabas kutularında olduğu gibi çalışmaları yapmak için ihtiyacınız olacak malzeme kutunuzla birlikte gelir. 
Kutular 12 aydan 18 aya kadar bebekler ve 18 aydan 24 aya kadar olan bebekler için 2 farklı ay grubuna odaklanmaktadır. Bebeklerimizin eğlenerek oynayacağı, duyu, beyin, ince motor gelişimini destekleyen çalışmalardan oluşur.

Bardabas Çocuk kutuları:
2-3 yaş / 4-6 yaş / 7-10 yaş gruplarında her ay değişen bir temada bir kitap ve aynı tema altında, ilgili yaş grubuna hitap eden 6 aktivite bulunur. Ayrıca bu aktiviteleri yapmak için gerekli tüm malzemeler kutudan çıkar. 

Bebeklerin ayına göre kutu gelmiyor mu?

Her bebeğin ay ay gelişimi birbirinden farklı olduğu, hatta kardeşler arasında bile gelişimler farklılaştığı için “13 aylık, 17 aylık, 22 aylık gibi belli bir aya yönelik aktivite” diyerek çocuklarımızı kısıtlamak yerine ay gruplarına ayırdık.  Aktivitelerimizi 12-18 aylık ve 18-24 aylık bebekler için ayrı ayrı tasarlıyoruz. Kutularımızda her ay bu yaş gruplarına uygun olan farklı aktiviteler oluyor. Ayrıca oynandıkça farklılaşan, farklı da oynanabilen aktivitelerde gelişimle ilgili bilgiler veriyoruz. 

Bardabas ismi ne anlama geliyor?

Bardabas hikaye kitaplarımızın kahramanı, atölyesinde çocuklara aktiviteler hazırlayan uçan masal atımızın adıJ

 

KUTULARLA İLGİLİ SORULAR:
Kutuların içeriklerini nereden öğrenebilirim? 
Her ay yayınlanan kutuların içeriklerini detaylı olarak internet sitemizde Market/Kutular altında ilgili yaş grubunu seçince görebilirsiniz. Her ay başında yeni aktivitelerle kutular çıkmaktadır.
Kutudan çıkan aktiviteleri yapmak için dışarıdan malzeme almama gerek olacak mı? 
Hayır! Aktivite dünyasına girebilmeniz için Bardabas kutunuzu açmanız yeterlidir. İhtiyacınız olan her şeyi kutunuzda biz size gönderiyoruz...
Kutuların içerisindeki malzemeler çocukların kullanımına uygun mudur? 
Özellikle 1 yaşından 4 yaşına kadar olan çocuklar için kutularımızın içerilerinde bulunan malzeme ve aktivitelerin doğru kullanılması için ebeveyn gözetiminde yapılması gerekir. 
Deneme kutunuz var mı? Tek kutu almam için abone olmam gerekir mi? 
Market/Kutular sayfamızdan dilediğiniz kutuyu tek olarak alabilirsiniz. Bu alımları yapmak için abone olmanıza gerek yok.  
Kız- erkek çocuk için kutu ayrımı var mıdır? 
Bardabas kutuları yalnızca yaşlara göre ayrılmıştır, kız erkek ayrımı yapılmaz. Kutunuzdan mavi pembe renkli malzemeler çıkabilir. Bunun sebebi renklerin de cinsiyeti olmamasıdır. Tüm renkleri seviyor ve çalışmalarımızda bol bol kullanıyoruz!
Çocuğum kendi yaşı için uygun olan kutunun yaş sınırını geçmek üzere. İlerleyen aylarda gönderilen kutusu otomatik olarak değişir mi? 
Evet, çocuğunuz abone olduğunuz kutunun yaş aralığından çıktığı zaman aboneliğiniz devam ettiği sürece yeni yaş grubunun kutularına otomatik olarak geçecektir. Fiyat farkı doğmaz.
Çocuğum yaşıtlarına göre daha hızlı/ yavaş gelişiyor. Yaşının gerektirdiği kutu dışında alım yapabilir miyim? 
Elbette çocuğunuzun gelişimine göre hangi yaş grubuna göre kutu alımı yapacağınıza karar verebilirsiniz. Kararsız kalma durumunuzda deneme kutularımızdan alarak çocuğunuzun memnuniyetini ölçebilirsiniz. 
Çocuğum 24 aylık. Bebek kutusu mu yoksa 2-3 yaş kutusu mu kendisi için daha uygun olur? 
2-3 yaş kutusu çocuğunuzun gelişimi göz önünde bulundurulduğunda daha uygun olacaktır. Ancak bu zamana kadar evde gelişim aktiviteleri yapmadıysanız ilk olarak 18ay+ Bardabas’la Büyüyorum kutularından faydalanmanızı tavsiye ederiz. 
Farklı yaşlardaki çocuklarıma kutu alımını nasıl gerçekleştirebilirim? 
İkiz abonelik paketlerini aldığınız takdirde bize bilgi verirseniz gönderilen iki kutunuzun iki farklı yaş grubunda olmasını sağlayabiliriz.
Bebek kutularında bütün bebeklere aynı aktiviteler mi gidiyor? Farklı aylarda farklı kutular yok mu?
12-18 ay, 18-24 ay bebekler için 2 farklı kutu vardır ve bu ay ay gruplarında ay farkı gözetmeden tasarlanmış gelişim aktivitelerinden oluşur. 
Bunun sebebi çocuklar arasında gelişimsel olarak farklılıklar olmasıdır. "Belli bir aya yönelik aktivite" diyerek çocuklarımızı kısıtlamak mümkün değildir. Oyunlarımız bu dönem çocuklarımıza uygulanabilir olup açıklamalarla farklı zorluk dereceleri hakkında bilgi verilir. Böylece oyunlar farklı aşamalarda oynanabilinir.
Çocuğum belli aktiviteleri yapamıyor. Yaşına uygun değil mi?
Bu konu ebeveynin ne kadar istekli olduğu ve çocuğunun ilgisini ne kadar çok çekebildiği ile çok alakalı. Oyun oynamayı çocuğun önüne maymunu ve muzu koyup “hadi oyna” demek sanılınca durum farklılaşıyor. Kimisi sayı saymaktan hoşlanır ve muzları sayarak yedirebilirsiniz, kimisi evcilik türevi oyunlardan hoşlanır “maymun arkadaş evine misafir gelmiş” diyip herkes önüne bir tabak alır ve muzları koyar sohbet etmeye, şakadan yemeye başlarlar ve bu farklılıkları aslında öyle çok hale getirebiliriz ki. Bu sebeple çocuğunu en iyi anne gözlemler ve çocuğunun en doğru oyun koçu annedir. Bu bilincin daha da çok artması için katkımız olabiliyorsa ne mutlu bizlere.

ÖDEME HAKKINDA SORULAR
Kapıda ödeme var mı? Fiyat farkı nedir? 
Kapıda ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme için kutu fiyatına +12TL eklenmektedir. Bu, kargo şirketinin “kapıda ödeme masrafı” ismi altında aldığı bir ücrettir.
Abonelik ücretleri de toplu olarak kapıda ödenebilir. Bu durumda toplama 12 TL kapıda ödeme tahsilat masrafı eklenir. 
Aboneliklerde kutu fiyatlarını ay ay mı ödeyeceğim?
Abonelik ücretleri toplu olarak baştan alınmaktadır. Eğer isterseniz kredi kartlarına 9 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır.
Ödemelerde taksit seçeneği var mıdır? 
Tüm kartlara (HSBC, Miles & Smiles ve American Express hariç) 9 aya kadar taksit seçeneğimiz bulunur. 
Taksitli ödemelerde vade farklarını nasıl görüntüleyebiliyoruz? 
Ödeme sayfasına geldiğinizde kredi kartı taksitli ödeme tablomuzu göreceksiniz. 

ÜYELİK HAKKINDA SORULAR
Bardabas sitesine üye olmak ücretli midir?
Bardabas sitesine üye olmak ücretsizdir. Üye olduğunuzda yeniliklerden haberdar olur, satın almalarınızı hızlıca gerçekleştirebilir, ailemizden biri olursunuz.
Kutu almak için Bardabas’a abone olmak zorunda mıyım?
Abone olmadan tek kutu alıp Bardabas kutularını deneyebilirsiniz. 
Abonelik iptali mümkün mü?
İstediğiniz zaman Bardabas aboneliğinden çıkabilirsiniz. Abonelik iptaliniz için 0212 912 08 68 numaralı hattımızdan müşteri temsilcimizi aramanız yeterlidir. 
Abonelik iptalimi gerçekleştirdiğimde para iadesi yapılır mı?
Abonelik iptalinizi istediğinizde o zamana kadar elinize ulaşmış olan tüm kutuları tek kutu fiyatı 69 TL’den aldığınız varsayılarak, varsa kapıda ödeme ücreti de tahsil edilerek, geriye kalan ücret iade edilir.  Kredi kartından yapılan alımlar ödemenin yapıldığı kredi kartına, havale veya kapıda ödeme ile yapılan ödemeler vereceğiniz banka hesabına havale ile yapılır.
KARGO HAKKINDA SORULAR
Siparişim sitenizde işleniyor görünüyor. Bu kargoya verilmediği anlamına mı geliyor? 
Siparişiniz hafta içi saat 16.00’dan önce gerçekleştirildiyse aynı gün içinde kargoya verilir. 
Kutular sipariş verdikten kaç gün sonra elimde olurlar? 
Kargo şirketiyle olan anlaşmamız kutunuz sipariş verildikten sonraki 2-3 iş günü içerisinde elinize ulaşacağı şeklindedir. 
Kargo takibi nasıl yapabilirim?
Kutunuz çıktıktan sonra size eposta gönderiyoruz. Buradaki bağlantıya tıklayarak kutunuzun kargoda ne aşamada olduğunu görebilirsiniz. 
Sipariş vermemin üzerinden 2-3 işgünü geçmesine rağmen kutum elime ulaşmadı. Ne yapmam gerekiyor? 
Size gönderilen epostadaki kargo bağlantısına tıklayarak kutunuzun kargoda ne aşamada olduğunu görebilirsiniz. Sorun olduğu noktada 0212.912 08 68 numaralı telefondan müşteri temsilcimizi aramanız yeterli olacaktır. 
Yurt dışına kargo hizmetiniz var mıdır? 
Evet, yurt dışına kargo gönderimimiz mevcuttur, bu durumda kargo ücreti alıcıya aittir.  Farkı ülkeler için farklı adette kutu alımları için lütfen Müşteri Temsilcimiz ile görüşünüz: 0212 912 0868. 

icon